Bober Team

Specjalizacją Agencji Jeździeckiej A.A. Bober, od jej powstania w 1986 roku, jest wspomaganie i odnowa biologiczna koni sportowych i wyścigowych. Naszą ofertę opieramy na wieloletnim doświadczeniu Artura Bober (trener I klasy), byłego zawodnika (klasa mistrzowska) i trenera kadry narodowej juniorów i seniorów w WKKW. Przez ostatnie 10 lat zajmowaliśmy się końmi wyścigowymi najlepszych trenerów z Europy środkowo-wschodniej, a ich spektakularne sukcesy oparte były między innymi na współpracy z naszą firmą. Byliśmy pomysłodawcami i organizatorami Dnia Polskiego w Pardubicach, Gali Jeździeckiej w Kliczkowie oraz inicjowaliśmy odsłonięcie wielu rzeźb słynnych koni i dżokei na torach wyścigowych we Wrocławiu i Pardubicach. Wszyscy zwycięzcy Wielkiej Pardubickiej, w tym czasie to nasi klienci i partnerzy.

W roku 2015 przenieśliśmy doświadczenia z wyścigów do innych konkurencji jeździeckich. Wprowadziliśmy do sportu jeździeckiego w Polsce pojęcia: wspomaganie i odnowa biologiczna konia i zawodnika w zawodach i wyścigach. Jako pierwsi, z pomocą dr. Jana Blecharza, zajęliśmy się treningiem psychologicznym jeźdźców (srebrny medal ME Juniorów Biały Bór 1997).

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową w Polsce, Czechach i Słowacji. Posiadamy również oddziały: artHippica (sztuka), dgbober (gadżety) oraz artAwards (nagrody).

IEN

Anna Bober – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Praca magisterska: Naukowa książka rolnicza w Polsce międzywojennej.

Instruktor jeździectwa. Współtwórca sukcesów Artura Bober, pracowała z nim w klubach jeździeckich: Wojanów i Strzegom. Tłumacz francuskiego w trakcie spotkań z Nelsonem i Rodrigo Pessoa oraz producentami z Belgii i Francji. Zajmuje się kontaktami z klientami francuskojęzycznymi i rozliczeniami klientów strategicznych.
Prowadzi dział nagród artAwards – bober (Velká pardubická, FEI Sires of the Wold 2009 – Zangersheide, Derby Polski, Czech i Słowacji, Mistrzostwa Polski w Skokach, Ujeżdżeniu i WKKW, itp. ).

Zainteresowania i hobby: ogród i książki o jeździectwie.

IEN

Maria Bober – psycholog sportu, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – Wrocław. Praca magisterska: Wpływ logo marki na popularność dyscyplin niszowych.

W latach 2011-12 uczestniczka programu Erasmus – Universita Degli Studi di Firenze – Włochy. 3x medalistka MP w Kendo, zawodnik – klasa mistrzowska (4-dan). Uczestniczka Mistrzostw Świata (Włochy, Japonia) i Mistrzostw Europy (Niemcy, Francja). Od 2014 do 2016 Studia podyplomowe z Psychologii Sportu Pozytywnego SWPS Sopot.
Od 2014 roku współpracuje z zawodnikami różnych dyscyplin (jeździectwo, kendo, boks; golf) oraz osobami ze świata sztuki i biznesu.

Mistrzyni Polski w Kendo 2016.

W firmie zajmuje się edukacją z zakresu psychologii sportu, skierowaną do zawodników, trenerów, rodziców i działaczy.

Zainteresowania i hobby: podróże i sztuki walki.

IEN

Artur Bober – absolwent AWF Wrocław.
Praca magisterksa: Teoria treningu sportowego w jeździectwie.

Zawodnik – klasa mistrzowska, trener I kl. jeździectwa.
Medalista Mistrzostw Polski WKKW (Stara Miłosna 1979 – Chorwat xo; Jaroszówka 1984 – Bemol xx; Jaroszówka 1986 – Czubczyk xx),
uczestnik: Mistrzostw Świata WKKW (Luhmühlen 1982 – Czubczyk xx), Mistrzostw Polski w skokach, (Moszna 1985 – Czubczyk xx),
konkursu skoków na wysokość (Giezno 1985 – Czubczyk xx – 200 cm), reprezentant Polski – Igrzyska Jeździeckie (Sztokholm 1990 – Rosario xx).
Odznaczony złotą odznaką FEI oraz srebrną odznaką PZJ.
Powołany do kadry olimpijskiej Los Angeles 1984.

Pierwszy trener i twórca konkurencji WKKW w Stragona Strzegom. Pierwszy zdobywca medali dla tego klubu w Mistrzostwach Polski: Bemol xx (hod. SK Strzegom), srebrny medal – 1984 r.,
Czubczyk xx (hod. SK Kozienice), brązowy medal – 1986 r.
Trener zawodników: Artur Społowicz, Mariusz Kleniuk, Jan Cieślar, Jan Mleczko, Mirosław Loska. W latach: 1982-1984 – trener kadry narodowej Polski WKKW juniorów; a w latach 1987-2000 – kadry narodowej seniorów. W roku 2000 trener koordynator konkurencji WKKW.

Artur Bober – kaskader, szybownik skoczek spadochronowy (49 skoków).

Prowadzi działy: dgbober – design gadged bober oraz artHippica.

Zainteresowania i hobby: kolekcjoner rzeźb i obrazów – jeździectwo.

IEN

Marcin Bober – absolwent WSZ i Języków Obcych w Katowicach.
Praca magisterska: Marketingowe zarządzanie ośrodkami jeździeckimi.

Tłumacz języka angielskiego podczas miesięcznych wypraw polskich malarzy do Indii i Meksyku. Praktyka w stajni Haras de Ligny Nelsona Pessoa. Uczestnik seminariów z dziedziny marketingu sportowego (Racing Academy & Centre of Education Curragh Irlandia).

Jedyny w Polsce absolwent kursu The Racing Industry Course w The British Racing School – Newmarket, Wielka Brytania.

Odpowiedzialny za kontakty z firmami angielskojęzycznymi oraz projektami: British Racing School i Europejskie Tory Wyścigowe.

Zainteresowania i hobby: żeglarstwo, szkutnictwo, stolarstwo.

BoberTeam współtworzą też nasi pracownicy:

Aleksandra Brzozowska – sprzedaż hurtowa i zamówienia.
Annna Kwaśniak – sprzedaż detaliczna i zamówienia.
Dawid Bolek – dział techniczny – administracja sieciowa, grafika komputerowa.
Alicja Szaro – dział techniczny – magazyn i obsługa wysyłek.